Büyülenme Hakkında vajinismus nedir

Vajina giriş bölgesindeki kas dokusunun istem dışı kasılması sonucu eşeysel ilişkinin ağrılı evet da imkânsız tek şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun nasıl olduğunu, belirtilerini okunuşu iyileştirme yöntemlerini heves eden vatandaşlar da vajinismus hakkında taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri ve tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe ve korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen aynı rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren eş cinsî problem olarak vajinismus, çiftlerin cinsî yaşantısını layemut yönde etkileyen gerçek benzer rahatsızlıktır. İşte, Halk Sağlığı umumi Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus üzerine düşkünlük edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; bağlantı sırasında yöre sevişmede hiç ancak mesele yaşamayan, hem de eğlence da kayran kadınlarda eşeysel birleşme anı geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi veya son mertebe ağrılı, zor şekilde girmesi ile karakterize eş cinsel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda eşeysel birleşme penetrasyon ya hiç olamamakta yahut akıbet aşama ağrılı ve kederli eş şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen de vajinaya penisin sırf ekstrem tikel girebilmektedir. Hatta bu şekilde çok nadir okunuşu olsa yüklü kalan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin bağlantı sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden esirgemek için yaptığı refleksif yalnız harekettir. öbür ancak anlatım ile penisin vajinaya girme anında insan kendisini istemsiz tek şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide tek “kaygı bozukluğu” veya “cinsel bağ fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı yoluna Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi göre cinsî münasebet sırasında ağrı olması koşul değildir. Bazı hastalar penisin ucunun girmesine müsaade verebilirken bazı hastalar o safhaya birlikte gelememektedir. tekrar kimi durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar cinsî temas sırasında kendilerini kastıklarının farkında de olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda bağ sırasındaki kasılmalar büsbütün kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların pek çoğu halen bakiredir.

Tedavisi düşüncesince Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu terapi yöntemleri genel isimler altında toplansa de kişiye özel ayrımlılık gösterir ve de kişiye zatî sağaltım verilir, ve de hastayı görmeden bazı yorumlar yapılamaz, düşün söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, ve bilgi birikimine sınırlı olduğu dek hastanın hal isteği, içinde bulunduğu içtimai okunuşu kültürel koşullar denli internet sitesi benzeri desteği ve de eş çok şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle flört etmek realist değildir okunuşu vajinismus tedavi yöntemi hastanın ihtiyacına bakarak belirlenir,

Bazı hastalarda yalnızca bili ehliyetli olurken;

Davranışsal sağaltma uygulanır;

Çocukluk dönemi ve ana baba ile ilişkileri içeren hareketli denilen terapi yöntemi uygulanır;

Hipnoz okunuşu telkin yeterli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit birleşik tedavi yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Büyülenme Hakkında vajinismus nedir”

Leave a Reply

Gravatar