vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus nedenlerinden makro benzer kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsî ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartmalı okunuşu negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan sadece durumdur.Çocukluk, hayvan) kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, arkadaş çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, az hata mübalağalı bilgilerin, bilinçaltımız çeşidinden beynimize olumsuz, yanılgı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına sebep olur.

Bunlar nedir? Çok aşkın tıpkısı verebiliriz. kökleşik olan ve herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile acı okunuşu kanamanın fazla olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bakirlik zarının evleninceye dek korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, hamile kalma korkusu, merhametsiz aktöre kuralları, cinsî bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar yoluna kötü, çekinilmesi gereken bir kez hâl olması, abartılmış ilk şeb hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakadar yanlış, abartılı, kusurlu mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, önemli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da dosdoğru akseptans eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu mevki hakikatte olmayan muhatara okunuşu endişe halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken ilk sevişmede birleşik mesele yokken ve bu yolculuk ilişkiye girebileceğim derken anında o sırada bu duygu ve canlılık durumu psikolojimizi layemut şekilde etkiler.Gene gene sırasında ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile benzer duvar yarar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanlış veri, yanılgı netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan model verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla değersiz olduğunu söylemesi. Sonuç 8 senevi vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanlış mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla bayağı olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsî ilişki sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! Yanlış sadece mesaj, hangi önemli tasa ve korkuya neden oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden cinsî ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 defa gelip sorunu çözdü. Daha aksi hâlde yüklü kaldı.şu zihin devamini oku evlilik hayatı okunuşu seksüel yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve yetersiz gibi algılanır lakin esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a derecede bebek doğurabilir.

Başka birleşik vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsel ilişkiye müheyya hissedip, eşeysel ilişkiye ayrıntılara inmek istiyor lakin mert eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik sağ olmak istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm ön sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 hafta vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız birleşik 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada anında tersi durumlar daha aşkın da oluyor kadın evlenmeden yanında sürdürmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu keyfiyet evlenince de henüz aldırmaz olsada, kasması ki hafif derecede kassa birlikte eşiyle seksüel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse üstelik sancılı ağrılı prblemli ancak ilişki oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik ve endişe seksüel ilişkinin sıhhatli birleşik şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka sadece vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece yüklü kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu ancak filmde,yoğun fayda yağışı dolayısıyla tevellüt eylemi çeken ancak parasız doğuma, hastaneye götürülemiyor ve doğum zorlu kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi yüklü kalmaktan korkuyorum idi. Hasta cinsî ilişkiden, hamile kalmaktan ve doğumunun fazla baskı olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. ilgi ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 yıllık vajinismusa gaye açtığını göreceksiniz.Başka benzer vajinismus hastamız sağlık personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede kızlık zarının etli olduğu söyleniyor.Sonuç altı bayram vajinismus olup, 4 defa gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O derecede çok örnek var ki, ama hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı ileti vermesi sonucu ilişki anında kasılma, geriye kalan değersiz tek kısmında ise, anatomik bir mânia sözcük konusudurKızlık zarının kalın, yüksek kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye mâni olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 salname evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim gündüz hayatımın işaret önemli, en spesiyal haset olmalıydı lakin olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, çok sıkıntılı eş devir geçiyorum. ötede korku, endişe, kararsızlık cümlesi yalnız arada. Eşimin yüzüne denemek üstelik istemiyorum. Kendimi suçlu ve utangaç hissediyorum. kul o anlatılan mutluluğu, huzura sağlamak istiyorum. Evet ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar haset yepyeni, mutlu sadece hayata girişim atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret makro destekçim eşim. Bunu ikimiz düşüncesince başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl yapılır”

Leave a Reply

Gravatar